X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
چهارشنبه 11 خرداد‌ماه سال 1390
پرداخت یارانه 1800000 تومانی به یک خانوار

روزنامه دنیای اقتصاد نوشت:
خانواده‌ای 20 نفره در سیستان و بلوچستان، رکورددار دریافت بالاترین میزان یارانه نقدی در کشور شد.
یکی از خبرنگاران سایت خبری «راهبردنیوز» در خبری آورده است که طبق پیگیری‌ها، بالاترین میزان یارانه نقدی هم‌اکنون به یک خانواده اهل استان سیستان و بلوچستان پرداخت می‌شود.این خانواده 20 نفره در مراحل اول و دوم واریز یارانه‌های نقدی که دو ماه یک بار به حساب سرپرستان خانوار شارژ می‌شد هر مرحله 1800000 تومان یارانه نقدی دریافت کرده است.
در مراحل بعدی که پرداخت‌ها یک ماهه شده هر مرحله 900000 تومان یارانه به حساب سرپرست این خانوار واریز می‌شود.بنا بر گزارش‌ها هم‌اکنون در کشور حدود 5 خانواده دیگر نیز همین مقدار یارانه نقدی از دولت دریافت می‌کنند که رقمی قابل‌توجه است.

این طرح پرداخت مستقیم یارانه هر چند در هیچ جای دنیا منطق اقتصادی و اجتماعی ندارد و باعث تن پروری و مفت خور پروری می شود و الگوی کار در جامعه را از بین می برد ولی در ایران چون قرار است پول نفت ملت ایران بریزد به جیب این و آن (از ونزوئلا و سنگال تا حامد کرزای در افغانستان) لااقل خوب است که مقداری از آن هم به جیب ملت ریخته شود! و برای بسیاری از مردم فلاکت زده ی استانهای محروم کشور یک جور بیمه تأمین اجتماعی خواهد بود. ولی تصور کنید یک سال دیگه، دولت بخواهد این یارانه را قطع کند یا دیگر نتواند این پول را بپردازد! چه بلبشویی می شود.