X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
جمعه 21 اسفند‌ماه سال 1388
خرید درمانی

یکی از راههای تفریحی زنها و حتی میتوان گفت یکی از راههای فرار زنها از استرس و اضطراب و ایجاد نشاط مقطعی، خرید کردن است. در روانشناسی به این موضوع «خرید درمانی» می گویند!

در این گفتار، البته از خریدهای ناشی از چشم و هم چشمی و حسادتهای زنانه می گذریم!

سرگرم شدن زنها به خرید، حتی برای چند ساعت؛ و هیجان ناشی از داشتن یک وسیله یا لباس نو حتی اگر مقطعی باشد، برای زنها مسکن خوبی محسوب می شود. که البته مردهایی که کمتر با روحیات زنها آشنا هستند شاید هضم این موضوع سخت باشد. برای مردها به ویژه اگر درآمد مناسبی نداشته باشند، خرید وسایل غیر ضروری بسیار غیر معقول و غیر قابل درک است.

البته زنها، هر چه شوهرشان پول دارتر باشد، خرید درمانی را در کلاس قیمتی بالاتری اجرا می کنند! و حتی مردهای پول دار را هم بعضا به صدا در می آورد!

من فکر می کنم در ایران در این زمینه زنها افراطی تر و بی ملاحظه تر رفتار می کنند. در کشورهای غربی، یا اصولا در خانواده درآمد و مخارج زن و شوهر از هم جداست و هر کسی از کیسه خودش میخورد یا اگر مرد نان آور خانه است، چون زنها خودشان حداقل مدتی از زندگیشان شاغل بوده اند می دانند که درآوردن پول چقدر سخت است بنابراین در خرید کردن بیشتر ملاحظه می کنند. ضمن اینکه زنهای غربی به اندازه زنهای ایرانی و عرب از طلا و مواد آرایشی استفاده نمی کنند!

به هر صورت در این اوضاع بد اقتصادی زنها اولا باید بسیار بیشتر وضعیت اقتصادی شوهرشان را درک کنند و در هنگام گرفتن پول به جای اینکه با تحکم و زور، پولی دریافت کنند، بهتر است با استفاده از جاذبه ها و زبان زنانه، این درخواست صورت گیرد.