جمعه 16 اسفند‌ماه سال 1387
اوووووووووف!

 امروز داشتم برای خودم خیاطی می کردم، داشتم دور یه روکش را لب دوزی می کردم که یهو غافل شدم انگشت اشاره چپم رفت زیر سوزن چرح!
بااجازه تون فریادی زدم و هاج و واج به انگشتم نگاه کردم ببینم چی شده. مشخص نبود. کمی درد می کرد و چند قطره خون ازش بیرون زده بود.گفتم شاید ضربه پایه سوزن چرخ باعث این شده. به سوزن چرخ نگاه کردم دیدم شکسته اینور و اونورو نگاه کردم دیدم سر سوزن پیدا نیست. گفتم حتماً توی انگشتم باشه. خوب که نگاه کردم ته شکسته سوزن را روی ناخنم دیدم.  خانمم سراسیمه پرسید اورژانس بگیرم؟ گفتم نه دنبال یه دم باریک توی جعبه ابزار گشتم. خوشبختانه ابزارم کامله انواع و اقسام دم باریک را قبلاً خریده بودم. یه دم باریک که برای کارهای ظریف  بود را برداشتم. به خانمم گفتم بیا کمک کن بکشمش بیرون. ولی خانممم جرات نمی کرد به انگشتم نگاه کنه چه برسه که بخواد کمک کنه!
بنابر این خودم به تکاپو افتادم. ته قطعه سوزن شکسته از روی سطح ناخنم مشخص بود و سیاهی سر اون از آنطرف انگشت از زیر پوست پیدا بود. تلاش من برای گرفتن ته سوزن ناکام ماند بنابر این با فشار سر سوزن را از دل انگشتم بیرون اوردم و سوزن را از آنطرف انگشتم کشیدم بیرون!حدود نیم سانتیمتر سر سوزن توی انگشتم رفته بود. عموماً اینجور مواقع فشارم می افته. خوابیدم. خانمم مطابق معمول شروع کرد به موعظه! حالا مگه چند می گیرن یه لبه پارچه را تو بزنن، اصلاً ارزش داره؟ با التماس ازش خواهش کردم تو این وضعیت من را موعظه نکنه.
حدود 3-4 سالی هست که چرخ خیاطی داریم. قبل از اون هم با چرخ کارهای جزیی می کردم این اولین بار در عمرم بود که چنین اتفاقی می افتاد. من عموماً دوست دارم کارهای خانه را خودم انجام دهم. مگر اینکه خیلی تخصصی باشه. برای من و اکثر مردها این کارها هیجان انگیزه. مثلاً وقتی چرخ گوشت خراب می شه به جای اینکه کل چرخ گوشت را ببرم تعمیر لوازم خانگی، دوست دارم چرخ گوشت را باز کنم و بفهمم کدوم قطعه خراب شده، و اون قطعه را از مغازه تهیه کنم و خودم انرا دوباره راه بیندازم. مردها دوست دارند مستقل باشند برعکس زنها که عموماً دوست دارند از دیگران کمک بگیرند.
متاسفانه بعضی از خانمها بدون شناخت این موضوع سعی می کنند همسر خود را به راه راست هدایت کنند و به او بقبولانند که باید برای حل هر مشکلی
 از دیگران کمک خواست. خوبی این موضوع اینه که دیگر سوزن در انگشت آدم نمی شکند، و اگر قرار باشد سوزنی شکسته شود در انگشت آن خیاط بدبخت می شکند! ولی بدی کار این است که اینگونه وابسته بودن علاوه بر هزینه های زیادی که به خانواده تحمیل می کند، در جاهایی که کمکی را نمی توان پیدا کرد، آدم هیچ مهارت یا  خلاقیتی ندارد. 

مثلاً وقتی خانمی ماشینش روز جمعه توی خیابون خراب میشه، واقعاً درمانده و مستأصل میشه. ولی مردها ممکنه با ور رفتن با اون درستش کنند.
خلاصه قبل و بعد از خواستگاری نکات ایمنی را رعایت کنید!